בשנים האחרונות אנחנו נחשפים יותר ויותר לתחום מקצועי חדש שלא היה קיים בעבר, ושמו בישראל סטיילינג תחום זה אשר מגיע מעולם האופנה, נוצר בשנות התשעים ועם הזמן תפס תאוצה עד כדי כך שהיום ישנם לא מעט אנשים, בעיקר סלבריטאים, אמנים או אנשים שיש להם מעמד חברתי גבוה, אשר אינם מעיזים לקנות בגדים ומוצרי אופנה, שלא נדבר על להתלבש ולצאת מהבית, מבלי להתייעץ עם הסטייליסט האישי שלהם.

כל מי שרוצה להיות סטייליסט מקצועי, חייב לעבור קורס סטיילינג, על מנת ללמוד את רזי התחום ולהשתלב בו בעתיד. אומנם ישנם בעלי מקצוע שמגיעים מתחומים חופפים, כמו עיצוב אופנה או דוגמנות, אך מדובר במעטי מעט, מרבית האנשים שעוסקים בתחום ובוודאי מי שרוצה להשתלב בו כיום ומגיע מבחוץ, צריך להירשם לקורס זה על מנת לייצר לעצמו פתח כניסה.

לפני שאנחנו נסביר מה לומדים במסגרת קורס סטיילינג, חשוב להסביר תחילה מה זה אומר, מה זה סטיילינג בכלל. במשך שנים ידענו על עיצוב אופנה, כיצד יוצרים עיצוב לתלבושות שונות, הכרנו גם את התחום של הלבשה, מלבישים מקצועיים שעזרו לאנשים לבחור בגדים שיתאימו להם.

התחום של סטיילינג משלב מספר מקצועות בענף אחד. למשל מדובר בבעלי מקצוע אשר יוצרים "סטייל" מסוים ללקוחות שלהם. הם בוחנים כל לקוח ולקוח על פי מבנה הגוף, על פי אופיים, תפקידם ומקצועם, מעמדם המשפחתי, גיל וכדומה, ובהתאם לכך הם ממליצים להם מה ללבוש, מה לנעול, באילו תכשיטים להשתמש ועוד. הרעיון הוא לקחת כל אחד לקוח ולהתאים לו ביגוד, נעליים ומוצרי אופנה שמתאימים לו על מנת שייראה במיטבו.

מה לומדים במסגרת קורס
אנחנו יכולים להבין, שאי אפשר להיות סטייליסט מבלי לעבור קורס סטיילינג. למרות שעל פניו מדובר בדברים בסיסיים אשר יש מי שיטען שמספיק מבט אחד בלקוח ומספיק להכיר את עולם האופנה בשביל להתאים לו סטייל מסוים, הרי שזה לא כך.

שכן, זה לא מספיק רק להתבונן בלקוח ולדעת מה מתאים לו, אלא צריך גם לדעת הרבה יותר מאפיינים עליו בשביל לספק לו את הסטייל שאמור להתאים לו, וכן צריך להכיר מקרוב את עולם האופנה ברבדים שונים, בשביל למצוא את האמצעים והמוצרים שניתן להשתמש בהם.
במסגרת קורס סטיילינג לומדים אודות סגנונות לבוש, סגנונות סטייל מסוגים שונים, התאמות על פי גיל, מבנה גוף, אופי ומאפיינים אחרים. לומדים מה לשאול את הלקוח, על מה צריך להתבונן, כיצד מבצעים את ההתאמות הנדרשות, כיצד גורמים ללקוח לקבל את מה שאנחנו אומרים ולסמוך עלינו ועוד.

אחד הדברים החשובים שלומדים בקורס, זה כיצד להבדיל בין לקוח ללקוח, ולפתח סגנונות סטייל שונים לכל אחד מהם. ככל שאנחנו נדע לפתח יותר סגנונות, כך יהיה לנו סיכוי לעבוד עם יותר לקוחות ממקומות שונים.