האופנה היפנית מביאה לידי ביטוי את כל התכונות של אחת התרבויות הצבעוניות, המרתקות והשמחות ביותר בעולם רוצים גם אתם להכיר אותה טוב יותר ? הנה כמה דברים ששווה לשים לב אליהם

כל מי שלקח חלק במסלול של טיול מאורגן ליפן מבין מהר מאוד עד כמה מדובר במדינה מיוחדת ויפה. זה מתחיל במבנים העירוניים, ממשיך עם נופים עוצרי נשימה וכולל כמובן גם את פריטי הלבוש והאופנה. למעשה, האופנה המקומית מביאה לידי ביטוי כמעט את כל התכונות של התרבות היפנית ולכן שווה להכיר אותה.

קודם כל, היפנים אוהבים מאוד גימיקים וזה ניכר בפרטים הקטנים. כמעט אף פאשינסטה שמכבדת את עצמה לא יוצאת לרחוב ביפן בלי אביזרים ואקססוריז, כבר מגיל צעיר וגם בגיל הזהב. למעשה, מביני עניין טוענים שתרבות האביזרים הגיעה מלכתחילה מיפן ועל אף שהחלה את דרכה כמשהו פונקציונאלי, היא הפכה להיות עניין בעל משמעות אסתטית בלבד.

מאיפה מגיעות ההשפעות היפניות?
התרבות היפנית התפתחה בתקופות פרהיסטוריות ואי אפשר לשים את האצבע על השפעות ספציפיות שליוו אותה. עם זאת, יש בהחלט תכונות שמקבלות ביטוי באופנה היפנית וגם בנושאים רחבים יותר כגון אדריכלות, פיסול, ציור ואמנות הבמה.

אם מתעקשים למצוא קווים מקשרים בין יפן העתיקה והמודרנית, ניתן לראות זאת באופן שבו הלבוש המסורתי עובר שינויים. הקימונו לדוגמא מהווה את התלבושת הלאומית של יפן והוא משותף לגברים ולנשים. בתוך כך, בתרבות הנוכחית משתמשים בוריאציות שונות על הקימונו ולא מסתפקים בסגנון המסורתי.

מעבר לכך, אפשר לראות חלק מההשפעות היפניות מקבלות ביטוי במטבח. היפנים אוהבים דברים קטנים, משקיעים בכל פרט ושומרים על טכניקות ספציפיות שמשותפות גם לתפירת בגדים וגם  להכנת אוכל. האוכל היפני משלב בין מרכיבים שונים והוא מושפע מהעובדה שמדובר במדינת איים.

מאנגה, אנימה ואתם
אי אפשר לדבר על האופנה המקומית ביפן בלי להזכיר את תרבות המאנגה והאנימה. למעשה, כמעט כל הערכים השונים של התרבות הפופולארית היפנית מקבלים ביטוי בלבוש. אפשר לראות את זה עם תלבושות שלמות ששואבות השראה מדמויות מאנגה מפורסמות, כמו גם מהאופן שבו תרבות האנימה באה ידי ביטוי בתוך פריטי לבוש יום יומיים.

מוצר נוסף שזוכה לפופולאריות כיום ביפן הוא אופנת רחוב שבה בני הנוער מייצרים לעצמם את התלבושות. במקום להמשיך מגמות של העולם המערבי, בני הנוער ביפן מאמצים תרבות של אוונגרד ובין הסגנונות שמשפיעים עליהם ניתן למנות את הגותיקה ואת התקופה הוויקטוריאנית.

כמובן שרוב מוקדי האופנה שוכנים בטוקיו אבל יפן היא מדינה מרתקת ששווה לטייל גם באזורים מרוחקים יותר שלה. הדרך הנוחה לעשות זאת היא במסגרת טיול מאורגן ויש אפשרות לתאם חופשות לפי גילאים ותחומי עניין. במידה ואופנה היא מה שעושה לכם את זה, אין כמו יפן בשביל לפתוח את הראש