בשביל להתאפר לכל היום תצטרכי לאמץ שגרת טיפוח נכונה ולהקפיד עליה מהבוקר ועד הערב. אז איך עושים את זה בצורה נכונה אילו מוצרי איפור יגדילו את הסיכוי שלך לשמור על מראה מטופח ומה עושים עם העיניים והשפתיים? קבלי את המדריך המלא

לא משנה כמה זמן תשקיעי באיפור, זה לעולם לא ינבא את העמידות שלו. את יכולה לגלות גם שעה קלה אחרי שיצאת מהבית מסקרה מרוחה, שפתון נעלם ושאין שום זכר למייק אפ שבו השקעת את מיטב כספך. בנוסף, אין גם קשר בין קיץ וחורף או בין איפור יום ללילה בכל הנוגע לעמידות: איפור לילה הוא לא עמיד יותר מאיפור יום וטמפרטורות נמוכות לא פחות מסוכנות לאיפור שלך מטמפרטורות גבוהות.

מצד שני, יש כמה דברים שאת יכולה לעשות בשביל לשפר באופן משמעותי את העמידות של האיפור. בין לבין תוכלי לתחזק את האיפור במהלך היום ולהימנע מנגיעות מיותרות בעור הפנים. כמו כן, זכרי שעמידות האיפור תלויה באיכותו ובהתאמה לסוג העור שלך.

איך את מניחה את האיפור על הפנים?
בשביל להשיג מראה מטופח לכל אורך היום תצטרכי להקפיד על שלבי איפור נכונים. הכלל הכי חשוב הוא להשתמש במוצרים רטובים לפני מוצרים יבשים, כמו למשל באמצעות הנחת מייק אפ לפני פודרה או פריימר. כללים נוספים בהקשר הזה הם לא להעמיס אלא להסתפק בשכבה דקה בלבד, לבנות את עוצמת הגוון בשלבים כדי לשלוט בתוצאה הסופית וכמובן להשתמש במקדם הגנה כדי לשמור על העור.

נסי להשתמש בחומרים עמידים בבסיס ועליהם ליישם את מוצרי האיפור שנחשבים מטבעם פחות אמידים. עדיף לרסס ספריי לחות במקום למרוח קרם לחות והכי טוב לפדר בסוף האיפור ולאחר שהמייק אפ קיבל הזדמנות להתמקם. אם תדעי להניח את האיפור על הפנים בשלבים הנכונים ובצורה עדינה, סביר להניח שתגדילי את העמידות בעשרות אחוזים.

בין העיניים לשפתיים: כל אזור והאיפור שמתאים לו
לכל אזור בפנים יש מאפיינים אחרים שמחייבים התאמות שונות מבחינת העמידות של האיפור. הרעיון באיפור עיניים הוא להשתמש בצלליות קרמיות שמתייבשות במהירות ומתקבעות, או בצלליות עיפרון קרמיות. קו עיפרון בתוך העין הוא בכל מקרה לא אלמנט עמיד במיוחד, אז ניתן לחזק אותו במעט צללית. אם את מרכיבה עדשות מגע, השתמשי רק בעיפרון עמיד בקו הריסים התחתונים ובמעבר שבין פנים העין לחוץ.

את השפתיים תוכלי לאפר באמצעות שפתונים עמידים שנמכרים ברשתות הפארם והקוסמטיקה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, שפתונים עמידים הם לא בהכרח יקרים יותר מאחרים. האיכות של השפתון נמדדת לפי החומרים שהוא מכיל ואחוזי הלחות שיש בתוכו. מומלץ למרוח שפתונים עמידים ישירות על השפתיים ולא על תוחם, לחדש את שכבת הברק אחת לכמה שעות ולקחת בתיק מגבונים לניקוי ומניעת מריחות.