לראשונה בארץ, תערוכת צילומי איפור מאגדת שניים מאמני האיפור של ישראל: ירין שחף - אמן ומנהל בית הספר למקצועות היופי והילה אלקיים - צלמת ואמנית רב תחומית (הידועה גם מעבודתה כיצרנית הדמויות לתכנית הטלוויזיה ארץ נהדרתyari121017a

התערוכה מספקת הצצה נדירה לרגעים אינטימיים של אומנות עכשווית המתרחשת בתוך חדרו של אמן האיפור, ומהם ניתן ללמוד על תהליכי העבודה עד שהמודל הופך ליצירת אומנות של ממש. בתערוכה תצלומי ענק של עבודות איפור המוצגות בקדמת הבמה כאומנות לכל דבר. "TEXTURES" מפגישה בין עולמות היופי והאמנות.

שחף: "המוטיב העיקרי בעבודות איפור הינו החומר. מרקמים של חומרים וההבדלים ביניהם, היוו את גרעין החשיבה העיקרי ביצירת אסופת עבודות זו. המפגשים וההבדלים בין מאט ומבריק/ מחוספס וחלק/ נוזלי ומוצק/ הגיעו לפני המחשבה על תוצאת האיפור הציורית והפיגורטיבית. היה לי העונג לעבוד עם הילה אלקיים, צלמת כשרונית מאין כמוה, האחראית לתוצאה הוויזואלית הנפלאה של צילומים אלו. הילה הוסיפה צילומים של מרקמים וחומרים, כפי שהם מופיעים במציאות הסובבת אותנו ומהווים השלמה לנושא המרכזי של עבודות אלה".yarin121017b

המתבונן בערוכה נשאב לתוך עולם מגוון של צבע, צורה ומרקם. חלקו ברור, חלקו מרומז, חלקו כאילו נוצר ביד המקרה, אך כולם יחד בונים מארג אחיד, ששורשיו נטועים במציאות.

דבר אחד יותר מכל ברור לעין - ריבוי החומרים, צורת עיבודם ומגוון הנושאים הרחב בהם עוסק שחף, יוצר דיאלוג פורה בין החומר המוחשי (הצבע) לאובייקט האנושי (הגוף). הדמויות והאיברים נטועים בפסק זמן של מציאות דמיונית, תוך שהם עוטים "לבוש" מוחשי של התפרצות ורגשות. הצבע המפתל דרכו בין קימורי ושקעי הגוף משמש להם כעטיפה חדשה. הגוון, הסגנון, ואופן הנחת הצבע, יוצרים קשר מפתיע בעיני הצופה.

פתיחה: 28/9/2017
נעילה: 28/11/2017
פס-פורט, גלריה לאמנות עכשווית
כתובת: בית הלל 10 תל אביב
שעות פתיחה: ב'-ה' 9:00-21:30, שישי 9:30-13:00yarin121017c