החופים הציוריים של דרום ספרד, מוזיקת פלמנקו, מניפה מסורתית עשויה תחרה, תנועות הבד המתנפנפות של ריקודים ספרדיים ושכונות רומנטיות של חבל אנדלוסיה – אלו ההשראות שהובילו את מעצבת האופנה לימור רוזן בקולקציה חדשה לאביב קיץ 2013limor7513a


הקולקציה החדשה של לימור רוזן מורכבת ממארג של שמלות כלה ושמלות ערב בעלות ניחוח ספרדי יוצא דופן המובא בגזרות עתירות תנועה ובד, עוטפות את הגוף וזורמות איתו. הבדים משופעי תחרות, שיפון ורקמות – אך לא משתלטות על המראה הכללי וגונבות את ההצגה, אלא יוצרות מראה קלאסי, טבעי ונינוח.

רוזן מספרת: "הכל התחיל מתמונה של צדף ששלח אותי בזיכרוני לחופים של דרום ספרד ומהאזנה למקצב הפלמנקו – ז'אנר המוזיקה המלווה אותי מתקופת מגורי במדריד, במהלך הלימודים". בבניית הקולקציה שאבה המעצבת מריקוד הפלמנקו המציג לדבריה דיאלוג בין רוך ועדינות יחד עם כוח ועוצמה נשית – ויוצר יחד שפה יוצאת דופן – אותה תרגמה לדגמים המלווים אותה העונה. "תנועה זורמת של הבד לצד יציבה זקופה ובטוחה", מסבירה רוזן.
בקולקציה ניכרת חתימת ידה העיצובית של רוזן המתבטא בסגנון קלאסי ורומנטי ופונה לכלה המודרנית המחפשת שמלה מחמיאה ונוחה, אך כזו שלא גונבת את ההצגה מהכלה. הבדים השולטים בקולקציה הם שיפון, שיפון משי רקום, קרפ סאטן ותחרות עדינות. השמלות בעלות גזרות שמטרתן להחמיא לגוף הנשי, עוטפות את הגוף בעדינות ומדגישות את המותן הטבעית. "בתהליך העיצוב חשוב לי מאוד שהשמלות יהיו נוחות וקלילות, נשיות ורכות, גם במראה וגם בתחושה ויצרו מראה עדין וטבעי", מספרת המעצבת.

 

limor7513b


רוזן רואה את עצמה כממשיכת דרכה של סבתה, שהייתה מעצבת בעצמה, מחלוצות תחום האופנה בישראל, והקימה לפני כשישים שנה את בית הספר לתפירה "מרים" בתל אביב. את דרכה כמעצבת התחילה רוזן ב"בצלאל", שם ניתן לה החופש להתייחס לבגד כיצירת אומנות ולא רק כפריט לבוש. בתקופה שבה למדה אופנה בספרד נחשפה לסטנדרטים הגבוהים של תעשיית האופנה האירופית. לאחר התמחות בצוות העיצוב בבית האופנה Diane Von Furstenburg בניו יורק, ועבודה בארץ כמעצבת בגדי נשים ושמלות כלה, הקימה באפריל 2011 את סטודיו LimorRosen בתל אביב.


טווח מחירים שמלות ערב: בתפירה אישית החל מ-2500 שקל

טווח מחירים שמלות כלה: בתפירה אישית החל מ-6500 שקל

לימור רוזן, שמלות כלה וערב, גורדון 24 תל אביב