קניות באינטרנט משנות את האופן שבו אנו תופסים את החנויות הפיזיות ואין פלא שהן נדחקות לאחור. אז האם בעתיד הקרוב כבר לא יהיו חנויות ומרכזי קניות? עוד מוקדם לדעת
האינטרנט שינה הרבה דברים בחיים שלנו, אך אין ספק שאחד התחומים שבהם ניתן לראות את המהפך הדרמטי ביותר הוא הרגלי צרכנות. תרבות הצריכה המודרנית מלווה אותנו מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת אבל אף אחד לא תיאר לעצמו כיצד היא תיראה במאה ה-21. אם בעבר התרגלנו לצאת מהבית, לשוטט בין חנויות ולהשקיע זמן ומשאבים בהשוואת מוצרים ומחירים – הרי שכיום זה לגמרי מיותר.

כולנו עושים קניות באינטרנט והצפי הוא לעלייה משמעותית במספרן של החנויות המקוונות כבר בעתיד הקרוב. מי שמוכר שירותים, מוצרים וסחורות יודע שבלי האינטרנט הוא לא קיים, מה גם שהצרכנים עצמם מעדיפים לקנות בצורה הזו. קניות באמצעות האינטרנט, מהמחשב האישי או מהטלפון הנייד, הן חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו והאיום העיקרי הוא על החנויות הפיזיות.

למה בכלל עברנו לאינטרנט?
מי שכבר התרגל לעשות את הקניות שלו דרך האינטרנט אולי לא זוכר ממה הכל התחיל. ראשית, חשוב לציין שהסיבות להצלחה של האינטרנט בתחום הצריכה והקניות קשורות לשורה ארוכה של יתרונות פרקטיים. במילים אחרות, עברנו לאינטרנט כי הקניות המקוונות מציעות לנו ערך מוסף שאין בחנויות הפיזיות.

כיום נוח וקל להזמין את הכל דרך האינטרנט ואין צורך בשום סוג של רקע מקצועי, ידע טכני או חוש טכנולוגי. האתרים בנויים באופן נגיש וידידותי וגברים ונשים בטווח רחב של גילאים יכולים למצוא את מה שהם מחפשים בתוך שניות ספורות. החיבור לאינטרנט נתפס עבורנו כמובן מאליו, אמצעי האבטחה הפכו להיות טובים יותר ואפשר לערוך קניות באלפי שקלים בלי לקום מהכורסא. זה חוסך לנו זמן ומשאבים ובהרבה מובנים משפר את איכות החיים שלנו ואת אפשרויות ניצול הפנאי.

החנויות עוד לא אמרו את המילה האחרונה
על אף האמור לעיל, ביקור בחנות פיזית עדיין מציע חוויה מעט שונה. החנויות יצטרכו כמובן להתרגל לקצב של העידן המודרני, אך סביר שהן לא אמרו את המילה האחרונה. הצפי הוא לשילוב של חנויות במרכזי בילוי גדולים ולהדגשת ההיבט הבידורי, כמו למשל באמצעות פעילויות פיזיות לילדים ולכל המשפחה.

לבסוף, ההצלחה של האינטרנט נובעת ממודעות גבוהה יותר של הצרכנים. בתחילתו של עידן הצריכה נאלצנו לשלם ביוקר כי לא ממש ידענו לדרוש את מה שמגיע לנו, אך התחרות כיום פועלת לטובתנו. הצרכן מודע יותר לזכויות שלו, יודע שעליו להשוות מחירים לפני שהוא קונה מוצרים ושירותים ולא מפחד לפרסם חוות דעת או ביקורת על שירות שלילי. כל זה קורה במקביל לעלייה בהיצע המוצרים ולירידה במחירים, כך שמעניין לראות כיצד החנויות יתאימו את עצמן.