רשת אורבן אאוטפיטרס מגיעה לישראל: אחרי שלפני כחודש דיווחה חברת פוקס לבורסה לניירות ערך בתל אביב על משא ומתן מתקדם לפתיחת חנויות של מותג האופנה Urban Outfiitters בישראל בקרוב זה קורהurban9917a

ההודעה כי חברת פוקס מתכננת לפתוח בישראל שורת חנויות תחת המותגים Urban Outfitters, Anthropologie ו- Free People עוררה התרגשות רבה בקרב חובבי האופנה בישראל. 

הרשת, אשר ברחבי העולם מפעילה מעל 500 חנויות וכ-1,400 נקודות מכירה זוכה לעניין רב בקהל הישראלי וכל מי שמבקר בארצות הברית מתרשם מחנויות הענק של החברה והעיצובים המיוחדים. 

הכנסות החברה, אשר הוקמה בשנת 1970 הסתכמו בשנת 2016 בכ- 3.5 מיליארד דולר ושיעור הרווח התפעולי עמד על כ- 11% מהמכירות.

ההסכמים שחתמה חברת פוקס מתירים לה גם את מכירת פריטי מותגי URBN באתר אינטרנט רב מותגי בשליטת החברה הנמצא בשלבי הקמה וצפוי לעלות במהלך החודשים הקרובים.

תקופת ההסכם הנה למשך 10 שנים ממועד חתימתו והחברה הבת תהיה רשאית להאריך את ההתקשרות ל-10 שנים נוספות בכפוף להתקיימות תנאים הקבועים בהסכם ולהסכמה בדבר תוכנית עסקית.urban9917b

בהתאם להסכם, פוקס תקים ותפעיל חנויות מותגי URBN בישראל. קצב פריסת החנויות יהיה בהתאם לתוכנית העסקית. 

על פי הדיווח שמסרה החברה לבורסה, עלות ההשקעה לרבות עמלות השגת העסקה וההשקעות בהון החוזר הצפויות בעסקה במהלך 4 שנות הרישיון הראשונות מוערכות בכ- 40 מיליון שקלים.

עדיין לא ידוע היכן יפתחו החנויות של המותגים, אולם נראה כי כל רשתות הקניונים המובילות ילחמו על מנת למקם חנויות של המותגים. 

החתימה עם הרשת האמריקנית המבוקשת מצטרפת לשורה ארוכה של מותגים בינלאומיים שמפעילה פוקס בישראל וביניהם אמריקן איגל, מנגו, צ'ילדרנס פלייס, צ'רלס אנד קית' ופוט לוקר. 

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת FOX אמר עם חתימת ההסכם: "אני גאה ונרגש שחברת Urban Outfitters Inc בחרה בקבוצת FOX כזכיין הבלעדי למותגי החברה: Urban Outfitters, Anthropologie ו – Free People בישראל. בנוסף לפתיחה והפעלת החנויות קיבלה קבוצת FOX את ההזדמנות למכור את מותגי החברה באתר הסחר הרב מותגי של קבוצת FOX אשר יושק בהמשך השנה. אנחנו מצפים לפתיחת החנות הראשונה של Urban Outfitters בישראל באביב 2018".

ויזל הוסיף כי המותגים Urban Outfitters, Anthropologie ו-Free People, מציעים חווית קניה ייחודית שדוגלת ביצירתית ושמים דגש על שביעות רצון הלקוח.
אנו נרגשים להשיק את המותגים הנחשקים הללו בשוק הישראלי

Stefan Laban, Global Head of International, URBN הוסיף: "Urban Outfitters Inc שמחים על השותפות עם קבוצות FOX והראל ויזל – המנכ"ל והבעלים של הקבוצה לניהול והפעלת החנויות בישראל. אנו מאמינים כי המותגים שלנו ישתלבו היטב בשוק הישראלי ואנו בטוחים שיחד עם קבוצת FOX , Urban Outfitters, Anthropologie ו – Free People יהיו להצלחה בשוק".