האופן שבו מבצעים הסרת איפור חשוב לא פחות מהמוצרים שבהם בוחרים להשתמש
אם את רוצה למנוע התייבשות ולהגן על עור הפנים, יש כמה טיפים שכדאי לך להכיר.

שימוש במוצרי איפור הוא חלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח של נשים בגילאים שונים ובכל רחבי העולם. עם זאת, לצד היתרונות של מייק אפ איכותי בטשטוש פגמים יש בתוך האיפור גם חומרים שאותם צריך לנקות היטב על בסיס יומי.
ניקוי יסודי צריך להתאים לסוג העור כי אחרת הוא יפגע בו. אם רוצים לשמור על עור בריא, חלק וזוהר או לדאוג שהאיפור החדש ייראה טבעי ורענן, צריך להשתמש בקרמים שייספגו בקלות ומתאימים לעור יבש או שומני. אבל איך עושים זאת בצורה נכונה? הנה כמה טיפים חשובים:

1. בצעי את הניקוי בשלבים
תהליך ניקוי יסודי מתחיל בשימוש בחלב פנים או בתכשיר ייעודי להסרת איפור באמצעות פד צמר גפן, ממשיך עם שטיפה במים פושרים עם סבון וכולל גם שימוש במי פנים. גם פה, כל המוצרים חייבים להתאים לסוג העור כדי שלא ישאירו אותו שמנוני או מיובש. לבסוף, ניתן לראות כיצד העור הנקי מוכן לספוג את הסרום ואת קרם הלחות.
שימוש בקרם לחות הוא תנאי לניקוי עור הפנים ולהזנה שלו. את קרם הלחות אפשר להתאים לשעות הבוקר או הערב ויש גם קרמים שמיועדים להתמודדות עם פצעים, עור יבש או עור שומני. לשם השוואה, שימוש באלכוהול להסרת איפור עלול לייבש את העור ואם עושים זאת צריך להזין אותו בחזרה ולתת לו לנוח במשך כמה שעות לפחות

2. התמקדי בנפרד בהסרת איפור עיניים
הנושא של איפור עיניים דורש דגש מיוחד כי הוא נמצא באזור רגיש. יתרה על כך, רוב המסקרות שנמכרות בחנויות הטיפוח עמידות מאוד ולכן הסרה שלהן דורשת התחשבות בעור העדין סביב העין.
בכל מקרה, מה שצריך לעשות הוא להשתמש במסיר איפור ייעודי לעיניים ולמרוח אותו על פד צמר גפן. לאחר מכן מניחים את הפד על עין עצומה למשך 10-15 שניות, מנגבים את האיפור מהעין העצומה כלפי מטה ומהחלק הפנימי החוצה ומנקים גם את המסקרה בחלק הפנימי של הריסים.

3. הרגיעי את עור הפנים
מריחת קרם לחות לא מספיקה לצורך הרגעה של עור הפנים. עלייך לקחת בחשבון שמריחת איפור כבד ושכבות רבות של מייק אפ מונעים מהעור לנשום בצורה טבעית, לכן הוא צריך להתאושש עד החזרה לשגרה. את זה אפשר לעשות עם ג'ל מסיר איפור, מגבונים איכותיים וקרם שמתאים לסוג העור.
לסיכום, הסרת איפור שלא פוגעת בעור הפנים היא כזו שמותאמת לצרכים שלך. במידה ולא מסירים את האיפור ומנקים את עור הפנים, העור ייראה עייף, שמנוני או יבש ובעתיד גם עלולים להופיע פצעונים.