אחד מהפרקים החשובים והנפוצים ביותר בתחום של עיצוב שיער, הוא ללא ספק כל מה שקשור לתסרוקות ערב  מדובר, כפי שאנחנו יודעים, בתסרוקות שמיועדות לאירועים מיוחדים, בין אם אלה מסיבות ואירועים משפחתיים, אירועי חברה, אירועים עסקיים, אירועי השקה ועוד.

לא במקרה תסרוקות ערב נחשבים לדבר מאוד מקובל ונפוץ בתחום של עיצוב שיער, הרי כשאנחנו מתכוננים לאירוע מיוחד, אנחנו רוצים שהכל יהיה מושלם, כל פרט ופרט במראה שלנו, כל פרט ופרט בלבוש שלנו, אנחנו רוצים להיראות במיטבנו. זה גם הזמן בו אנחנו מוכנים להשקיע הרבה מעבר למה שאנחנו משקיעים בסיטואציה רגילה, לא משנה אם הכוונה לזמן או כסף, אנחנו מוכנים להשקיע את מיטב יכולתנו ומשאבינו, על מנת להיראות הכי יפים והכי מסודרים.

תסרוקות ערב זה עניין ייחודי בתחום של עיצוב שיער, ישנן שיטות וגישות שונות לנושא, כל מעצב שיער מתמחה בסגנונות מסוימים, מן הסתם כל אחד ואחת שמגיע אליו, בוחר בתסרוקת מסוימת שמתאימה לו, הרבה פעמים, אנשים בוחרים להתחדש בכל פעם בתסרוקת ערב שונה, כך הם יכולים להציג בכל אירוע אליו הם מוזמנים תסרוקת אחרת. אין ספק שבקרב שחקנים, דוגמנים, אמנים ובכלל אנשים מוכרים שמהווים גם מובילי תרבות ואופנה, זה חשוב לא להיראות בכל פעם אותו דבר

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים תסרוקות ערב, צריך לומר, את התסרוקות יש לעשות ביום האירוע, בין אם זה בבוקר ובין אם זה בשעות הצהריים, כך התסרוקת תישמר זמן רב, ולא תיהרס. מה עוד שאם עושים את התסרוקות בבוקר או בערב, לא צריך לשאת אותן במשך הרבה זמן, מאחר ולא פעם מדובר בתסרוקת מורכבת, אז מוטב לשאת אותן כמה שפחות, ובסיום האירוע לפרק אותן.

כיצד בוחרים תסרוקת ערב בצורה נכונה

אנחנו צריכים לחשוב על כמה נקודות לפני שאנחנו מחליטים באיזו תסרוקת להשתמש.

למשל, עלינו לחשוב כמה זמן אמור להיערך האירוע, ובאילו תנאים. אם מדובר באירוע שנערך בתנאי לחות ומזג אוויר מסוימים, עלינו לקחת את זה בחשבון, אין היגיון להשתמש בתכשירים מסוימים או לעשות תסרוקת אשר תיהרס עוד לפני שהאירוע יתחיל.

נקודה אחרת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, סוג האירוע. מן הסתם, אירוע פשוט לא ידרוש מאיתנו תסרוקת משמעותית, לעומת זאת אם זה אירוע שנועד למתג ולקדם את העסק שלנו או אותנו באופן ספציפי, אירוע מיוחד וחד פעמי כמו חתונה, אז מן הסתם, נידרש לעשות תסרוקת מיוחדת ולהשקיע בה, גם זמן וגם כסף.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לחשוב עליה ובמובן מסוים יוצאת מאותן נקודות שתיארנו היא, מה אנחנו יכולים להשקיע, כמה אנחנו יכולים באמת לעבוד על השיער שלנו, מה יהיה לנו נוח ומשתלם.

לסיום, רצוי מאוד לבחון את ההתאמה של התסרוקת למראה הכללי שלנו, עד כמה זה מתאים ומשתלב.