שגרה נכונה של טיפוח, עיצוב וצביעת השיער יאפשרו לך להשיג מראה צעיר לכל אורך השנה. החל מבחירת השמפו ועד התאמת הצבע לגבות ומבנה הפנים: הנה כל מה שכדאי לך לדעת
נשים שרוצות לשמור על מראה השיער שלהן צריכות להתחיל בבחירה נכונה של מוצרי טיפוח. את השמפו מתאימים למצב הקרקפת ולא למצב השיער, כך שבמידה והקצוות יבשים אבל הקרקפת שומנית עדיין יש להעדיף שמפו לשיער שמן. במקביל, מומלץ להרבות בהזנה של השיער ולבחור מוצרים על בסיס שמנים טבעיים ומוצרי שיקום ייעודיים שיחזירו לשיער את המראה המבריק.

טיפ לא פחות חשוב הוא להתאים את שגרת הטיפוח לתנאי מזג האוויר. בקיץ הישראלי החם צריך לבחור מוצרים שמגנים על השיער מפני קרני השמש, מועשרים בשמנים ומסננים קרינת UV. מנגד, בחורף מומלץ להחליף את הקונדישנר במסכה וכך להזין ולחזק את השיער מן היסוד ולא רק לרכך אותו.

מה שגרת הטיפוח שלך?
הטעות הנפוצה של רוב הנשים היא לאמץ שגרת טיפוח מסוימת ולהישאר איתה כל החיים. בפועל, ההתנהגות המומלצת היא התאמה של שגרת הטיפוח למצב השיער והקרקפת, למצב הבריאותי וכאמור לתנאי האקלים והסביבה.

לחילופין, יש טיפים שמיועדים לכולן ללא הבדלי גיל. ראשית, מומלץ להשלים את הטיפול אחרי כל חפיפה עם מריחה עדינה של קרם לחות וקרם הזנה. את המרכך או המסכה שמים על שיער לח ולא על שיער רטוב. במידה ובוחרים להשתמש במסכה על בסיס קרם, הטיפ הוא לשטוף אותה בהתאם להוראות כדי שהיא לא תתקשה ותזיק לשיער.

כמו כן, כמעט מיותר לציין אבל בכל זאת כדאי להזכיר שאסור לסרק שיער יבש. אם התברכת בתלתלים, מצאי תסרוקת שמתאימה לך ואל תמשכי את השיער במאבקים חסרי פשר ותועלת.

איך בוחרים צבע שיער?
נשים שנמאס להן מהצבע הקיים בשיער מחליטות לעיתים קרובות לרענן ולהחליף את הגוון. הבעיה היא שחלקן לא יודעות איך לעשות את זה כמו שצריך, מה גם שרובן לא ממש בטוחות מה הדרך הנכונה לצבוע את השיער בבית.

החוק החשוב ביותר הוא לבחור צבע לשיער לפי גוון העור. נשים בעלות גוון עור קר צריכות שיער בגוון קר, ונשים עם גוון עור חם יצטרכו גוון שיער חם. בנוסף, אנשי מקצוע ומעצבי שיער ממליצים להתאים את צבע השיער לצבע העיניים ולא להזניח את הגבות. לצביעה של הגבות יש אמירה והן חייבות להשתלב נכון במבנה הפנים ובמראה הכללי.

אם את מחליטה לבחור צבע שיער לבד, כדאי להסתמך על הדוגמיות שמצורפות למוצר ולא להסתפק בתמונה שמופיעה על גבי האריזה. יש להשוות בין הדוגמיות לבין צבע השיער ולקחת חוות דעת נוספת מחברה או מאנשי המכירות ברשתות הפארם. זה יחסוך לך הרבה עוגמת נפש ובעיקר הוצאות מיותרות.