התחממות גלובאלית ושינויים קיצוניים בתנאי מזג האוויר משפיעים לא רק על כדור הארץ אלא גם על שגרת הטיפוח שלנו. מה עושים כדי לשמור על העור במצב כזה? הנה כל הטיפים החשובים

שינויי אקלים באים לידי ביטוי בעליית פני הים, שינויים בכמות המשקעים ואופן פיזורם על פני כדור הארץ. מדענים גורסים שמדובר בתופעה גורפת של התחממות גלובאלית, ואפילו במדינה קטנה כמו ישראל אפשר להרגיש אותה.

כל אחת מאתנו חווה על גופה את מזג האוויר המשוגע ואת ההשפעה של האקלים על העור, הגוף והבריאות. השאלה היא מה עושים לאור הנסיבות ואיך בכל זאת שומרים על שגרת טיפוח תקינה. היות ונפש בריאה מתחילה בגוף בריא, צריך לאמץ כללי התנהגות נכונים לאור השינויים במזג האוויר ולא לשכוח לדאוג גם למראה החיצוני.

שמש, מים ותזונה: המתכון לעור קורן
קודם כל, קחי בחשבון שחשיפה לשמש היא גורם מרכזי וחשוב להופעת קמטים וכתמים. קרינת השמש היא קרינה מייננת שהורסת את סיבי הקולגן בעור שלך ומאיצה נזק חמצוני מואץ. הדבר הכי חשוב בהקשר הזה הוא להשתמש בקרם הגנה ולא לשכוח לחבוש כובע כאשר יוצאים מהבית בקיץ.

שנית, תוכלי לטפל בעור שלך רק אם תעניקי לו תשתית מתאימה. זה מתחיל עם שתיית 10-15 כוסות מים ביום להזנת העור בלחות, ממשיך עם 7 שעות שינה בלילה לפחות וכולל תזונה מאוזנת ובריאה. הקפידי לאכול מדי יום ירקות ופירות בכל הצבעים ותראי איך העור שלך חוזר להיות קורן ומלא ברק.

איזה קרם חייב להיות בשגרת הטיפוח שלך?
למזלך, את לא היחידה שמנסה לשמור על העור תחת תנאי אקלים של מזג אוויר משוגע. נשים בכל העולם מחפשות אחר פתרונות וחברות הקוסמטיקה מספקות מענה. אחד המוצרים המומלצים של השנים האחרונות הוא קרם פנים להזנת העור שבו ניתן להשתמש בכל גיל. הקרם מחזיר לעור חומרים חיוניים שחסרים לו והולכים לאיבוד עם הגיל, משמש להסתרת כתמים וקמטים ומכיל תחמוצות שמעניקות לעור זוהר עדין ומלטף.

המלצה לא פחות חשובה היא להשתמש בפילינג טחון או גרגרי כדי להבריק קלות את העור ולהשיל תאי עור מתים אחת לכמה ימים. את הפילינג מבצעים בתנועות מעגליות כלפי מעלה ולאחר מכן שוטפים היטב ושמים מי פנים. אם רוצים להשיג ערך מוסף משגרת הטיפוח, רצוי למרוח סרום שמיועד לתיקון גווני עור לא אחידים ולשיקום של נזקי השמש. מעל הסרום כבר תוכלי למרוח את קרם הלחות כרגיל וללכת לישון בראש שקט.

נשים שסובלות מהיפר פיגמנטציה רואות בשנים האחרונות יותר כתמים חומים שמנקדים את העור. הפתרון הטבעי לזה הוא צריכת ויטמין C ושילוב חומצת ליקריץ ותכשירי טיפוח עם חומצות אלפא-הידרוקסיות מלאות במרכיבים פעילים להארת העור.