למה לא יבוא Black Friday פעמיים בשבוע ?

פורסם מאת ב- ב-טורים אישיים
  • שנה גודל פונט: Larger Smaller
  • כניסות: 1511
  • 0 תגובות
יום שישי מיד אחרי חג ההודיה הוא Black Friday - חג הצרכנות של ארצות הברית. מעל 140 מיליון אמריקניים עזבו את הבית מוקדם בבוקר, כדי להשתתף בחג הקניות הגדול ביותר שהמציאה המדינה שהפכה את הצרכנות לאומנות.

ה-Black Friday הוא הסנונית המבשרת על בואן של הקניות לחג המולד. המבצעים באמת מטורפים - הנחות של עשרות אחוזים על המותגים המובילים ובחלק מהמקרים אפילו חמישים אחוז הנחה. הכל במבצע: בגדים, נעליים, הלבשה תחתונה ,מוצרי אלקטרוניקה ואפילו כלי נשק. החודש הקרוב צפוי להיות חג הקניות של האמריקנים, שצפויים להסתער על החנויות ולרכוש מתנות על מנת להניח מתחת לעץ חג המולד.

כולם יודעים בדיוק מתי צפוי להיות Black Friday בכל שנה, כך שצפוי שדוחים קניות ומרכזים אותן ליום אחד. פריחתם המטורפת של אתרי המכירות באינטרנט אפילו מאפשרת להעמיס את סל הקניות במשך שבועות לפני יום המבצע ואז ביום שישי בבוקר פשוט לבצע את הההזמנה ותוך מספר ימים לקבל את המשלוח.

בישראל היו כל מיני נסיונות לאמץ את המבצעים של Black Friday, אולם רובם לא נותנים הנחות משמעותיות מספיק כדי לקום מהכורסה, או אפילו להיכנס לאתר האינטרנט להזמין. בעידן בו ניתן לבצע קניות בארצות הברית ולקבל אותן לישראל דרך אתרי אינטרנט כמו Buy2 או TNT, המבצעים המטורפים של ארצות הברית הופכים להיות מאוד קרובים.

נכון, בינתיים היקפי הקניות בארצות הברית לא מאוד גבוהים ואת ההזמנות מחו"ל מבצעים בעיקר לקוחות עם קצת יותר מודעות טכנולוגית ויכולת לאמץ שינויים, אבל בכל יום שעובר נגלה יותר ויותר לקוחות שמבצעים קניות ישירות מארצות הברית, אנגליה או מדינות אחרות.

במקביל, גם אתרי הסחר האלקטרוני הסיניים כמו DHGATE או Alibaba מציעים בגדים, אופנה, הלבשה תחתונה, נעליים ומה לא במחירים שנראה לפעמים כאילו לא אמיתיים. תחתוני חוטיני, עשר ילידות בשבעה דולר (פחות מ-25 שקלים) עם משלוח חינם או נעלי עקב במחיר 32.20 דולר, כאשר גם פה המשלוח חינם.

האתרים האלה הם יום שישי השחור האמיתי של המשווקים בכל העולם. כאשר יותר צרכנים יתחילו לרכוש במחירים כאלה, תהיה לחנויות בקניונים ובמרכזי הערים בעיה להתמודד עם המחירים האלה, כיוון שכל צרכן יכול לבצע קניות במחירים של יבואן שמביא מדי שבוע כמה מכולות.

מתי בדיוק זה יקרה קשה מאוד להעריך, אבל אין ספק שכל יום שעובר יוצר מציאות צרכנית חדשה, של מחירים נמוכים במיוחד למוצרים שנשלחים לצרכן ישירות בדואר. אם צריך להמר, נראה שאחת ההשקעות הטובות לשנים הקרובות היא חברות שליחויות...

בתמונה: נאוטיקה - 60 אחוז הנחה על פריטים נבחרים באתר האינטרנט - גם בישראל צילום יחסי ציבור חו"ל

דרג רשומה זו:
3
קישורי Trackback לרשומה זו

תגובות

  • אין תגובות. היה הראשון לרשום תגובה

כתוב תגובה

אורח חמישי, 21 אוקטובר 2021